PROJEKT STACJA – zachęcamy do udziału !

W dniu 16.05.2015 r. w godz. 16 – 22 na Stacji PKP w Brzeźnicy odbędzie się finał PROJEKTU STACJA tj. wystawa prac malarskich mieszkańców gminy Brzeźnica oraz pokaz filmu dokumentujący proces powstawania prezentowanych dzieł. Wydarzenie wpisuje się w Międzynarodową Noc Muzeów oraz Targi Turystyczne Doliny Karpia.

Do realizacji zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy (powyżej 18 roku życia) chętni do zajęcia swojego miejsca na ścianie galerii, przeistoczonej na ten jeden dzień ze starej stacji kolejowej PKP w Brzeźnicy. Dla każdej osoby zainteresowanej staniem się na jeden dzień w artystą-plastykiem przewidziane są nieopłatnie podobrazie malarskie, pędzle oraz farby.

Projekt ma charakter konkursowy, a jury składające się z postaci kultury i sztuki w dniu wystawy wyłoni laureatów.

O szczegółowym programie wydarzenie poinformujemy w późniejszym terminie na stronie UG Brzeźnica, CKiP w Brzeźnicy oraz Pracowni Twórczej BĘ202.

Zgłoszenia chęci udziału w wydarzeniu prosimy przesyłać drogą mailową na adres: pracownia@be202.pl oraz telefonicznie nr tel. 502 931 349.

PROJEKT STACJA to zainicjowany przez Annę Kowal z Pracowni Twórczej BĘ202 oraz Krzysztofa F. Globisza i Martę Kalfas: studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej – pomysł o tematyce prospołecznej, włączający w aktywość twórczą mieszkańców gminy Brzeźnica. PROJEKT STACJA jest realizowany pod patronatem Wójta Gminy Brzeźnica przy współudziale i wsparciu Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.