Biennale „Art-Talent 2016”

W dniu 13 lutego 2016 r. w Libiążu odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Biennale „ Art-Talent 2016”. Libiąski Art-talent to konkurs umożliwiający rozwinięcie skrzydeł młodym, nieprofesjonalnym artystom z całego kraju. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Marszałek samorządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Burmistrz Libiąża Jacek Latko.

Z dumą informujemy również, że I miejsce w dziedzinie Plastyka w kategorii wiekowej 13-18 lat zdobył Maksymilian Balcer z naszej Pracowni, a do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się również prace plastyczne autorstwa Julii Haja, Julii Żurek oraz Emilii Lang.

lib

W tym roku wzięło w nim udział blisko 80 osób, które wykonały łącznie blisko 200 prac. Komisja w składzie: prof. Józef Murzyn – Dziekan Wydz. Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Joanna Bąk- architekt oraz Tadeusz Jachnicki – redaktor przyznała nagrody w dziedzinach fotografia i plastyka.

Uczestnicy wystawy mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych i fotograficznych zorganizowanych w dniu gali finałowej przez Libiąskie Centrum Kultury i Amatorski Ruch Artystyczny „Kanon”.

Nagrodzona praca autorstwa Maksymiliana Balcera pt. "Apokalipsa"

Nagrodzona praca autorstwa Maksymiliana Balcera pt. „Apokalipsa”

Praca autorstwa Julii Haja

Praca autorstwa Julii Haja

Praca autorstwa Emilii Lang

Praca autorstwa Emilii Lang

Praca autorstwa Julii Żurek

Praca autorstwa Julii Żurek

Gratulujemy!