Wernisaż wystawy młodych artystek w Galerii Polsko-Słowackiej

W dniu 21.03.2015 o godz. 16:30 w Galerii Polsko-Słowackiej (CKiP w Brzeźnicy) odbył się wernisaż młodych artystek z Pracowni BĘ202. Swoje prace prezentują: Anna Haja, Julia Haja, Aleksandra Kłeczek, Emilia Lang, Antonina Pasierbek, Zofia Pasierbek, Jagoda Porwisz, Weronika Rzepecka, Zuzanna Rzepecka, Zuzanna Zagrobelny oraz Karina Żmuda. Wystawa była wykonana pod opieką artystyczną Anny Kowal i powstała dzięki pomocy i zaangażowaniu CKiP w Brzeźnicy oraz rodziców młodych malarek.

DSC_0417

Niniejsza wystawa ma charakter przeglądu, a celem jej jest zaprezentowanie osiągnięć i talentu młodych artystek z pracowni BĘ202.

Chociaż wystawa nie jest zaakcentowana wyraźnym tytułem, łatwo można się zorientować, że motywem przewodnim jest kot – w wielu odsłonach, formach i interpretacjach. Jednowymiarowość tematu przewodniego przełamują jednak obce, bo „nie kocie” akcenty, nadając całości niebanalnej oprawy.Forma w jakiej prezentujemy Państwu naszą wystawę, była poprzedzona kilkumiesięczną pracą młodych twórczyń i skupieniem na wykonywanym dziele, tak aby każda z artystek mogła zaprezentować jak największe spektrum możliwości technicznych: od akryli, akwareli i pasteli, przez rysunek węglem i ołówkiem po techniki mieszane z elementami techniki szablonu.

Katalog wystawy: katalog

DSC_0427DSC_0357DSC_0384DSC_0341DSC_0471DSC_0479DSC_0470DSC_0342